3. místo na Ovčíně

19.01.2014 09:29

V neděli 19.1.2014 jsme odehráli další podařený turnaj v Záběhlicích a obsadili na něm 3. místo hned za Duklou Praha a Slavií. To co bylo naším přáním a to hrát s nejlepšími týmy vyrovnaná utkání, i když nemáme takové tréninkové podmínky jako oni, se podařilo a děti musíme za výkony pochválit. Bonusem navíc je cena pro nejlepšího brankáře turnaje, kterým byl vyhlášen Kubík Soukup a to zcela zaslouženě.

Kubík, který chytal svůj první turnaj, nejenže pochytal, co mohl, ale také rychlou a přesnou rozehrávkou posílal své spoluhráče často do brejků, z kterých jsme si vytvářeli hodně šancí.

Druhým bonusem je cena pro nejlepšího střelce turnaje, kterou získal Lukáš Hornek za 11 branek.

Lukáš má momentálně výbornou formu, a když občas zvolí přihrávku před branku místo střely z těžkého úhlu, bude pro nás ještě větším přínosem.

Jediné co nám dnes vadilo je, že při hře s trochu pomalejšími týmy se přizpůsobíme jejich hře a čekáme co udělají místo toho, abychom hráli tak jak umíme a určovali tempo hry .

Sestava:  Kubík Soukup (G), Luky Bulíř, Lukáš Poustka, Lukáš Hornek, Maty Razesberger, Péťa Bednář, Tomáš Bakalík.

Dukla JM vs ČAFC „B“  8 : 0  (Hornek 5, Maty, Péťa)

Proti nám nastoupili hráči, kteří s fotbalem teprve začínají, takže to byla hra na jednu branku. Alespoň si kluci zastříleli.. Smolařem zápasu byl Tomáš, který trefil hned třikrát tyčku.

Dukla JM vs Slavia Praha  0 : 3

Tento soupeř už byla úplně jiná kategorie. Technicky a rychlostně velmi dobře vybavení kluci navíc již s taktickými návyky. Tady byl favorit jasný a na hřišti to tak i vypadalo. Slavia si vytvářela více šancí, i když ne tolik kolik jsme čekali a nás do nich moc nepouštěla. Nicméně kluci srdnatě bojovali a dlouho drželi bezbrankový stav. Bohužel se soupeři povedla jedna krásná kombinace a z té jsme poprvé inkasovali. Sice si hned poté dala Slavia vlastní gól po našem autu, ten ale nebyl uznán. Ve snaze zvrátit vývoj zápasu jsme zapomínali na obranu, čehož soupeř ještě dvakrát využil.

Dukla JM vs ČAFC „A“  8 : 0  (Hornek 4, Tomáš 3, Maty)

O malinko silnější tým než v prvním zápase nám problémy nedělal a opět jsme si v poklidu zastříleli.

Bohužel jsme se v tempu zápasu přizpůsobili soupeři a kromě gólů nebylo na co koukat. Na tom musíme ještě zapracovat.

Dukla JM vs Kunratice  3 : 0  (Tomáš, Maty, Hornek)

To samé co předešlý zápas. Sice jsme měli míč na kopačkách skoro pořád, ale byli jsme pomalejší než obvykle.

Dukla JM vs Dukla Praha  1 : 3  (Hornek)

Bohužel jsme zaspali začátek a začali hrát až za stavu 0:3. Od třetího gólu v naší síti jsme byli lepším týmem. Neustále jsme se tlačili před branku Dukly a jejich protiútoky skvěle zastavovali. Bohužel jsme dali pouze jediný gól a další šance jsme nevyužili. I tak jsme s výkonem v tomto zápase spokojeni, zvláště druhá polovina se povedla podle našich představ. Jenom škoda, že jsme tak nehráli celý turnaj

Na závěr:

Výkon našich dětí se líbil i trenérům Dukly Praha, kteří nás přirovnali na tomto turnaji výkonnostně na úroveň Slavie, což nás samozřejmě těší. Zároveň jsme se  domluvili na uskutečnění vzájemného přátelského zápasu a to 8.3.