3. místo ve Zbuzanech

02.02.2014 21:36

V neděli 2.2.2014 jsme se zúčastnili výborně obsazeného turnaje ve Zbuzanech. Odehráli jsme celkem šest utkání se silnými soupeři a nakonec obsadili celkové 3. místo ve své skupině, hned za Slavií a Spartou.  1. Slavia ztratila body pouze při remíze 0:0 se Spartou a ta poté ztratila body už pouze s námi.

Turnaj se nám až na dva zápasy povedl výborně a kluky musíme za výkony pochválit, protože odehrát turnaj ve vysokém tempu pouze s jedním hráčem na střídání, tak jak dnes předvedli, za to si zaslouží velké uznání.

Bonusem navíc je trofej pro nejlepšího brankáře turnaje, kterou získal Tomáš Koptiš, který navíc kvůli turnaji musel předčasně ukončit svůj pobyt na horách, za což jsme rodičům velmi vděčni.

Sestava:  Tomáš Koptiš, Lukáš Poustka, Jirka Brabec, Honzík Forejt, Maty Razesberger, Lukáš Hornek.

FK Dukla JM  vs  FK Ústí nad Labem  3 : 0  (Lukáš H. 2, Jirka)

Výborný vstup do turnaje, pro nás nezvykle na první zápas, hra ve vysokém tempu od začátku do konce. Soupeř hrál také výborně, ale měli jsme víc šancí, které jsme dokázali proměnit

FK Dukla JM  vs  Slavia Praha III  0 : 5

Tento zápas nám moc nevyšel. Slavia byla lepší, ale hodně jsme jí zápas ulehčili tím, že jsme byli méně v pohybu a nechali ji hrát, jak chtěla.

FK Dukla JM  vs  AC Sparta-rudá  0 : 0

Spartu jsme viděli v předešlých zápasech a podle nich jsme očekávali stejný průběh zápasů jako proti Slavii. Jenže naši kluci překvapili a to nejen nás. Na Spartu vlítli od začátku důrazem při napadání, bojovností a v tvrdosti se také bez problémů přizpůsobili. Výsledkem byl tvrdý a vyrovnaný zápas, kdy jsme měli více šancí než Sparta, ale bohužel kromě tyčky jsme branku netrefili. Škoda, protože v tomto zápase jsme mohli a měli vyhrát.

FK Dukla JM  vs  FC Hradec Králové  1 : 4  (Honzík)

Tady jsme si vybrali slabší chvilku. Hradec rozhodně nebyl fotbalovější, ale na nás už byla vidět únava. Nehráli jsme tak důrazně a zodpovědně, jako v předchozích zápasech a zároveň dělali spoustu chyb při bránění. Navíc při útočení už chyběly síly na zakončení.

FK Dukla JM  vs  FAPV Děčín  3 : 1  (Honzík 2, Jirka)

Ze začátku jednoznačný průběh a v druhé částii už jsme hodně polevili. Naštěstí vývoj zápasu jsme si pohlídali.

FK Dukla JM  vs  Tempodraci  11 : 1  (Jirka 7, Lukáš H. 2, Maty,  Honzík)

Tak na tenhle zápas Jiřík asi dlouho nezapomene, protože hned od začátku po skvělém napadání soupeřů a následném vybojování míče nabral směr na branku a zakončoval pravou, levou, k tyči, do šibenice, o obě tyče zároveň atd. Prostě co střela to jiný způsob zakončení a většinou úspěšné. Pro nás je důležité, aby si pamatoval, jak si šance vytvářel, protože přesně tak to po něm chceme. I ostatní kluci si odehráli své a jinak nemá cenu zápas více hodnotit, výsledek mluví za vše.

Díky stále ještě rozsáhlé marodce a bohužel i nezájmu některých původně nominovaných, musela většina kluků absolvovat druhou akci za víkend a před jejich výkonem nezbývá, než smeknout. A samozřejmě musíme poděkovat i rodičům, že to dětem umožní a podporují  je,  i když mají třeba na víkend úplně jiné plány.